20120627

parantez


Efenim Facebook’ta insanlar isimlerinin yanına parantez içinde bir şey yazabiliyorlarmış.

Sanırım mantıklı bir şey yazılamıyor o alana.

Facebook’un bana arkadaş olarak önerdiği 3 kişinin yazdıklarına bakalım...

Bu Facebook’un arkadaş önerme olayı da apayrı bir salaklık. Neye göre öneriyor lan? Bana niye hiç düzgün “arkadaş” önermiyor. Onu geçtim beni niye önermiyor güzel ablalarımıza? Ne yapmam lazım Mark?

Lan yoksa öneriyor da... Neyse.

Ne diyorduk; parantezdeki saçmalıklar. Bir hatun kişinin isminin altında parantez içerisinde şu yazıyor: “Umursamaztavrımkoysun”

E koysun ablacım da bunu yazarken umursamış olmuyor musun lan? Madem umursamıyorsun; koyuyor mu koymuyor mu sana ne? Sen takıl.

“Umrumda bile değilsin” filan diye mesaj da atar bu. Ama umursamaz. Öyle de cool haspam.

Bir diğer hatun kişimizin paranteziyse çok naif: “oysa tek dilekti mutluluk”

“Bir tek dileğim var, mutlu ol yeter” diyerek kendisini buhranlarıyla başbaşa bırakıyoruz.

Başka birisi de “Değerin Kadar Vaktimi Al” buyurmuş.  “X’e değer verirsen götü kalkar” ehüehü yazan arkadaşın hısmı. Değerli vaktini almadan koşarak uzaklaşıyoruz.

Geçenlerde de ünlü bir hanım ablamız “günaydın” yazmış. Yüzün üzerinde canlı beğenmiş, yirmiye yakın organizma paylaşmış.

Amacın ne, ey oksijen tüketen insan? Neyin peşindesin? X mankenin yazdığı “günaydın”ı paylaşsan ne olacak? Nedir?

Ayrıca “günaydın” ne lan? Akşam çılgınlar gibi içilmiş, sabahlara kadar eğlenilmiş, 2 saatcik uykuyla işe gidiyorsun, karşılaştığın insanlara “günaydın” diyorsun.

Başlarım öyle günün aydınlığına. Uyuyorduk biz.

Efenim “pantolon önü büyütücü” diye bir şey icad etmiş bamyanın biri. Sütyen içindeki pamuktan sonra yüzyılın en büyük icadı...

“Aman Tanrım sen de gördün mü? Vooov!” Bu cümleleri kızlara söyletmek istiyorsanız size bir sır verelim: Pantolon Önü Büyütücü - Trouser Enlarger XXL.
Pantolonunuzun önüne yerleştireceğiniz şişme büyütücüyü pompasını sıkarak istediğiniz kadar büyütün ve en ulaşılmaz kızları bile baştan çıkarın!

Sitelerinde böyle bir tanıtım var. Şöyle devam ediyor:

Aman dikkat, büyütücünün pompasını cebinizden eksik etmeyin. Böylece istediğiniz zaman havasını alarak normal haline getirebilirsiniz.

Elim cebimde, cebim delik, elimde ne var? Pompa.

“Havasını alarak” normal hale getirdiğinizde, hatun kişi de havasını alacağını anlayarak uzaklaşıyor anladığım kadarıyla.

Bir barda bir hatun kişiyi beğendiniz ve onu etkilemek için elinizi cebinize atıp pompayı sıkmaya başladınız, önünüzdeki büyütücü kabarmaya başladı.

Karşıdan görüntü şu: Adamın biri kadına bakıp elini cebine atmış, bir şeyi sıkıp bırakıyor, adamın önü kabarıyor. Tam da bir kadının görmek isteyeceği görüntü... Vooov!

Aslında bu ürün kadınlar için daha kullanışlı. Hiç hoşlanmadığınız adamın biri barda sizi haddinden fazla mı rahatsız ediyor; elinizi cebinize atıp pompayla şişme büyütücüyü istediğiniz kadar büyütün ve adamın suratındaki ifadeyi keyifle izleyin. Evet.

Bir yeni icadımız da hareket sensörlü lamba. Buluşu gerçekleştiren arkadaşı tebrik ediyor, bunu tuvalete koymayı düşüneni esefle kınıyorum.

Sıçarken el sallıyorum lan!

Görüntüyü düşünsenize.

Tamam lan düşünmeyin vazgeçtim.

Hayır neyle vedalaştığımız da belli. Rezalet.

Tuvalete fotoselli lamba koyan arkadaş hareketli sıçıyor herhalde.

Belki de tuvaleti yalnızca başka aktiviteler için kullanıyor.

O da fena lan! Işık bir yanıp bir sönüyor filan. Sara nöbeti geçirir insan. Neyse...

Aslında ülke gündemimizde yazılması gereken çok fazla şey var. Krematoryumdan beklenen çok insan mevcut ama bazen, bazı konularla alay edesi gelmiyor insanın.

Kadınların başıyla uğraşmayı bırakıp vajinasıyla uğraşmaya başlayan bir “erk” karşısında sadece sevişmek ve sevdiğine sarılmak istiyor insan. Bu bile başlı başına bir direniş oluyor artık.

Nasıl ki aşk örgütlenmekse, sevişmek de eylem bugünlerde...

10 yorum:

 1. Parantez içinden bir cümle de ben paylaşayım sana aynen şöyle (cevap vermiyorsam gevşekliğindendir).harbi mantığa kapalı alanda yazıyorlar herhalde.Hobiler kısmına da yaşını almış bir erkek zat *♥*YoRuLmam.. *♥*deLiririm.. *♥*ağLarım.. *♥*ağLaTırım.. şeklinde devam eden tanımlamalar yazmış.Yeniyetmelerde görmeye gözüm alıştı da kemale ermişlere görmeye alışamadım.

  YanıtlaSil
 2. Yaşını almış da kemale erememiş ne diyeyim.

  YanıtlaSil
 3. :)cansın vernonsullivan.

  YanıtlaSil
 4. klavyene sağlık :)

  -ne dedim ben şimdi lan?

  YanıtlaSil
 5. Teşekkür ettim :)

  Yüreğine sağlık :P

  YanıtlaSil
 6. Üzerinde konuşulması bile gereksiz bir konuyu yazarak kendini yormuşsun :D

  YanıtlaSil
 7. üzerinde konuşulması bile gereksiz bir konuyu yazarak eğlendim diyelim :)

  YanıtlaSil